Klima Kullanım Önerileri

[av_two_third first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]

[av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”]

Evlerde, iş yerlerinde, AVM’lerde, okullarda, hastanelerde ve turistik tesislerde ısıtma ve soğutmada kullanılan klimanın seçiminden alımına, montaj yerine, kullanımına, bakımına kadar çok sayıda dikkat edilmesi gereken unsur vardır. Eğer doğru ortam için doğru bir klima seçimi yapmış iseniz, birkaç basit kuralla klimanızdan alacağınız verimi maksimize edebilirsiniz. Aşağıda sizin için sıraladığımız maddeler ile hem sağlık bir şekilde serinlemenin keyfini çıkarabilir hem de elektrik tüketiminden tasarruf edebilirsiniz.

[/av_textblock]

[/av_two_third][av_one_third min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=” mobile_display=”]

[av_image src=’http://www.klimahizmetleri.com/wp-content/uploads/2017/06/right-air-conditioning-system1-495×400.jpg’ attachment=’3394′ attachment_size=’portfolio’ align=’center’ styling=” hover=” link=” target=” caption=” font_size=” appearance=” overlay_opacity=’0.4′ overlay_color=’#000000′ overlay_text_color=’#ffffff’ animation=’fade-in’ admin_preview_bg=”][/av_image]

[/av_one_third][av_hr class=’default’ height=’50’ shadow=’no-shadow’ position=’center’ custom_border=’av-border-thin’ custom_width=’50px’ custom_border_color=” custom_margin_top=’30px’ custom_margin_bottom=’30px’ icon_select=’yes’ custom_icon_color=” icon=’ue808′]

[av_textblock size=” font_color=” color=” admin_preview_bg=”]

  1. Soğutma modunda çalıştırırken çok düşük sıcaklığa ayarlamayın. Böyle yaparak daha hızlı serinlik elde edemezsiniz. Rahat edeceğiniz en yüksek sıcaklığı seçin. Bu sıcaklık genellikle Türkiye koşullarında 24-26 C’lerdedir. Düşürdüğünüz her bir derece, elektrik tüketimini %10 arttıracaktır. Üfleme hızını gereğinden yüksek tutmayın.
  2. Nemli günlerde nem alma modunda çalıştırın. Ortam neminin azalması serinlemeye direkt etki eden bir unsurdur.
  3. Çok sıcak günlerde ortama direkt güneş ışını vurmasını engelleyin. Perde, jakuzi ve kepenkler ile güneşin ısısını keserek enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
  4. İç ünitesinin hava çıkışının perde, mobilya vs. ile kapanmamasına dikkat edin. Dış ünitenin hava giriş çıkışı da serbest olmalıdır, mümkünse binanın daha gölgeli tarafına takılmalıdır.
  5. Amacı dışında kullanmayın, örneğin kurutma, yiyecek ısıtma/soğutma için, kullanmayınız.
  6. Düzenli bakım yaptırın. Filtrelerin kullanım kılavuzunda belirtilen aralıklarla temizlenmesi ve yetkili servisler tarafından periyodik bakım yapılması cihazınızın ömrünü arttıracaktır.
  7. Teknolojiyi kullanın. Bir çok modelde var olan zamanlayıcı özelliği ile ev boşken otomatik olarak kapanmasını ve sizin geldiğiniz saatte çalışarak evin serinlemesini sağlayın.
  8. Eksik yalıtımlı eski bir binada iseniz yalıtımı güncel şartlara uyacak şekilde iyileştirin.

[/av_textblock]